Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie zestawu słuchawek?

W dzisiejszych czasach, dzięki rozwojowi technologii jesteśmy stale połączeni, mamy możliwość oglądania filmów czy słuchania muzyki w każdym miejscu i o każdej porze. Najwygodniejszym (i dyskretnym) sposobem na to są dobre słuchawki, dlatego zanim się w nie zaopatrzymy, warto przestudiować ich cechy, aby wybrać słuchawki, które będą dla nas najodpowiedniejsze.

 

Jak wybrać słuchawki?

Istnieją nieskończone możliwości, jeśli chodzi o uzyskanie dobrych słuchawek, więc mamy zamiar dać Ci kilka wskazówek na temat kluczowych punktów, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek:

 

  1. Komfort użytkowania.

Jednym z pierwszych czynników, które należy rozważyć, jest wygoda noszenia, a istnieją trzy główne typy słuchawek.

  1. In-ear: wchodzą do wnętrza ucha;
  2. On-ear: przechodzą przez ucho
  3. Over-ear: całkowicie zakryć ucho

Ostatnie dwa typy są typem pałąka. Słuchawki nauszne są niewątpliwie najwygodniejsze ze względu na wielkość poduszki, choć w zależności od sytuacji, w której zamierzamy ich używać, mogą nie być najodpowiedniejsze ze względu na swój rozmiar. Jeśli chodzi o wygodę, musimy również wziąć pod uwagę łatwość noszenia, a więc i wagę, najlepiej poniżej 350 gramów. Jest to szczególnie ważny punkt, o którym należy pamiętać w przypadku słuchawek nausznych.

 

  1. Łączność.

Przewodowe słuchawki powinny odejść do przeszłości. W dzisiejszych czasach, jeśli zamierzasz kupić nowe słuchawki, muszą być one bezprzewodowe. W dzisiejszych czasach, dzięki rozwojowi technologii, słuchawki Bluetooth zapewniają doskonałą jakość dźwięku. Dlatego  musimy upewnić się, że wersja Bluetooth naszych słuchawek to 5.0, aby zagwarantować niższe zużycie energii i lepszą łączność.

 

  1. Autonomia.

Nie chcesz przecież zostać bez możliwości posłuchania ulubionej piosenki tylko wtedy, gdy masz na to ochotę, prawda? Dlatego musisz upewnić się, że kupowane przez Ciebie słuchawki mają wystarczająco długą żywotność baterii.  Upewnij się, że mają pojemność większą niż 900 mAH i mogą pracować przez co najmniej 15 godzin bez przerwy przez Bluetooth. Należy również sprawdzić rodzaj złącza, jakie posiadają, aby móc je naładować.  W tym względzie USB-C jest najbardziej rozpowszechnione i z którym łatwiej będzie je naładować w każdej sytuacji.

 

  1. Jakość dźwięku.

Oczywiście jest to główny punkt przy wyborze słuchawek. Prawdą jest, że w tej sekcji wchodzi w grę osobisty gust każdego z nich. Jednak istnieją pewne punkty, które musimy ocenić, aby zapewnić, że nasze słuchawki mają dobrą jakość.

Impedancja.

Im niższa impedancja, tym większa głośność, choć musimy pamiętać, że nie musi to oznaczać wyższej jakości dźwięku. Jeśli zamierzamy używać ich ze smartfonem, 32 omy to dobra wartość.

Częstotliwość.

Idealne słuchawki to takie, które są w stanie pokryć wszystkie częstotliwości słyszalne dla człowieka. Choć w praktyce bardzo trudno znaleźć takie, które spełniają ten warunek. Powinny mieścić się w zakresie od 20 Hz do 20 KHZ

Czułość.

Wartość ta będzie związana z mocą wyjściową, generalnie im wyższa tym lepiej, ale żeby nie uszkodzić naszych uszu nie powinna przekraczać 100 dB.

 

Słuchawki z aktywną redukcją szumów.

Oczywiście, jeśli uda nam się wyciszyć hałas z zewnątrz, a także lepiej słuchać muzyki, będziemy bardziej zrelaksowani. Należy mieć na uwadze, że dzięki temu słuchawki będą znacznie droższe.  Jeśli możemy sobie na to pozwolić, to z pewnością jest to cecha, którą warto wziąć pod uwagę. Najlepiej byłoby, gdybyśmy mogli je włączać lub wyłączać wedle własnego uznania.

 Jeśli lubisz czytać na temat nowinek technologicznych, zajrzyj również na stronę magazyninternet.pl