Ciekawostki o zespole muzycznym Rammstein

Wokalista Till Lindemann był pływakiem zanim dołączył do Rammstein, a nawet znalazł się na krótkiej liście do udziału w Olimpiadzie w Moskwie w 1980 roku. Doszło do tego, że podczas obozu treningowego w Rzymie uciekł (podobno do sex shopu), a jego kariera zakończyła się, gdy przeszedł operację z powodu urazu brzucha. Potem Till uczył się stolarstwa, robił wiklinowe kosze i dołączył do punkowego zespołu jako perkusista, aż jego partnerzy z przyszłego Rammstein zorientowali się, że mężczyzna potrafi śpiewać.

Nazwa Rammstein pochodzi od nazwy miasta, w którym w 1988 roku doszło do katastrofy lotniczej, z tą różnicą, że zespół pisze to słowo przez dwa „m”. Jak wyjaśnił kiedyś gitarzysta Paul Landers, zespół początkowo grał jako Rammstein Flugschau, ale nawet nie zdawał sobie sprawy, że miasto ma w sobie tylko jedno „m”. Mówi się też, że używali tej nazwy pół żartem, ale ponieważ w końcu stali się dzięki niej sławni, postanowili ją po prostu przyjąć.

Ponieważ Till nudził się, gdy nie była jego kolej na śpiewanie i zawsze wprowadzał innowacje do swoich inscenizacji, członkowie Rammstein postanowili włączyć pirotechnikę do swoich występów. Ponieważ na jednym z pokazów spadł płonący element scieniczny, Till przeszedł kurs pirotechniczny i incydentów związanych z poparzeniami jest mniej. Mimo to krytyka zespołu nie ustaje, a nawet przeszła w nadmiar, gdy frontman pewnego razu rozebrał się i ujawnił na torsie paczkę materiałów wybuchowych, która natychmiast zaczęła się palić… Inną ciekawostką jest fakt, że zespół wystąpił 16 lipca 2022 na PGE Narodowym. Więcej o tym wydarzeniu tutaj: https://www.lokalny24.pl/koncert-rammstein-na-pge-narodowym-w-warszawie

Jak wielu wie, w 2009 roku Rammstein wydał swój utwór „Pussy”, tylko zamiast zrobić to na mainstreamowych stronach, nieocenzurowany klip ukazał się, po raz pierwszy w historii, na stronach pornograficznych. Jeśli nie widziałeś filmu, powinieneś wiedzieć, że zawiera on wyraźne sceny seksu z dodanymi twarzami członków, a nawet możesz zobaczyć, jak kończą wytrysk. Na domiar złego, kiedy pierwszy raz wykonali tę piosenkę na żywo, Till pojawił się na scenie ujeżdżając gigantycznego piankowego penisa.