Jak piosenki rap wpływają na młodzież?

Każdy z nas miał swój bunt młodzieńczy i przewinęła się przez naszą młodość każdy rodzaj muzyki.Muzyka towarzyszy nam od zawsze. Muzyka odgrywa dużą rolę w naszym życiu, kształtują się czynniki funkcji poznawcze. Słuchanie muzyki wywołują zmiany w parametrach biochemicznych organizmu, aktywuje układ nerwowy.

Rap w Polsce

Lata 90-te to tylko rap, wszystkie Polskie osiedla słuchały tego gatunku muzycznego. Rap to niezwykłe teksty, trendy które wpływają na nasza kulturę W Polsce rap jest różnorodny i trudny do zdefiniowania.

W USA słuchanie muzyki hip hopowe to od zawsze wpływało negatywnie na amerykańskie dzieci ciągnęło je do gangsterki. Tak od zawsze widzimy w filmach czy klipach, które są przedstawiane w telewizji.

Młodzi ludzie utożsamiają się z hip hopowcami, klipy które są wyświetlane w telewizji. Wizerunek, który prezentują raperzy to młodzież która słucha rapu są bardziej nastawieni na takie życie co przedstawiają raperzy.

Warto dodać, że już niedługo popularni raperzy wystąpią na Juwenaliach 2022 w Rybniku.

W jakimś stopniu są zalety słuchania rapu przez młodzież:

-przekazywany jest przekaz, który młodzież szybko sobie analizuje,
-rap to taka muzyka przy której możesz się śmiać i płakać,
-rap przekazuje co czuje, co przeżył raper.

Wady słuchania rapu:

– młodzież utożsamia się z raperem,
– przekleństwa z tekstach rapu.

Najpopularniejsi Raperzy w Polsce:

– Mata,
– Lanek,
– Bedoes,
– Żabson,
– Paktofonika i Magik,
– Sobota,
– Pezet.

Oczywiście muzyka może a nie musi mieć dobrego lub złego wpływu na młodzież. Jednak starajmy się, aby nastolatkowie słuchali rapu z dobrym przekazem.