Jaki gramofon do 500 zł wybrać?

Płyty winylowe przeżywają swój prawdziwy renesans. Jeszcze kilka lat temu były zapomnianym reliktem przeszłości, którego nie mogliście znaleźć w sklepach muzycznych. Dziś natomiast zauważa się rosnącą popularność winyli, nie tylko wśród fanów muzyki, ale także kolekcjonerów. Niektóre wydawnictwa kosztują naprawdę dużo i mimo to nie brakuje chętnych, którzy chcą je mieć w swoich zasobach. Aby móc posłuchać muzyki zapisanej na płycie winylowej, niezbędny jest gramofon. Jaki sprzęt wybrać?

Nowoczesny gramofon automatyczny

Jedną z opcji na słuchanie muzyki z płyt jest zakup gramofonu automatycznego. Polecany jest szczególnie osobom ceniącym sobie nowoczesność. Aby skorzystać z gramofonu, wystarczy położyć płytę oraz uruchomić urządzenie. Obsługa jest w pełni zautomatyzowana – ramię z igłą opuszcza się na płytę, a po zakończeniu odtwarzania wraca na swoje miejsce i silnik się wyłącza. Gramofony automatyczne mają swoich zwolenników i przeciwników. Tymi drugimi są najczęściej melomani, którzy nie przepadają za takimi rozwiązaniami.

Dla nich przeznaczony jest gramofon manualny. W tym przypadku wszystkie czynności związane z rozpoczęciem i zakończeniem odtwarzania muzyki wykonuje sam użytkownik. Dzięki temu może sterować muzyką, łatwo włączać ulubione utwory czy też pomijać te, których słuchać nie chce. Warto wspomnieć, że profesjonalne gramofony, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego audiofila to wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Podstawowe wersje natomiast można kupić już za kilkaset złotych, a korzystając z szybkiego kredytu, koszty nie będą odczuwalne dla domowego budżetu.

Nie tylko gramofon ma znaczenie

Jeśli chcesz kupić gramofon i słuchać na nim muzyki w dobrej jakości, warto zadbać również o kolumny oraz wzmacniacz. Dzięki tym akcesoriom łatwo stworzysz w domu prawdziwe studio odsłuchowe. Osoby bez pamięci rozkochane w muzyce inwestują także w specjalne maty wygłuszające, które tłumią niechciane dźwięki, przez co odbiór słuchanego utworu jest głębszy. Jeśli chcecie stworzyć tego typu miejsce w swoim domu, skorzystajcie z szybkiego kredytu i zaadoptujcie jedno z pomieszczeń na studio.

Warto szczególną uwagę przywiązać do kolumn, jakie podłączacie do gramofonu. Powinny doskonale oddawać pełne spektrum dźwięku, w tym odpowiednio zaznaczać zarówno tony niskie, jak i wysokie. Przed zakupem kolumn dobrze jest je sprawdzić w sklepie, słuchając na nich muzyki, którą doskonale znacie.