Jak rozpocząć przygodę z muzyką poprzez instrumenty perkusyjne

Perkusja jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie przygody z muzyką. Między innymi dlatego, że pomaga rozwijać jedną z głównych cech, której potrzebuje każdy muzyk i która jest podstawą twórczości muzycznej: rytm.

Instrumenty perkusyjne obejmują szeroki zakres możliwości, od najprostszych do najbardziej złożonych. A mogą być one zarówno rytmiczne (bębny, tamburyny, bębny basowe, werble itp.), jak i melodyczne (np. ksylofony czy metalofony). W sklepie z instrumentami muzycznymi można znaleźć wiele opcji. Jeśli chcesz kupić instrumenty perkusyjne, w internetowym sklepie z instrumentami znajdziesz wiele opcji, które będą odpowiadać twoim potrzebom.

Jak rozpocząć przygodę z muzyką poprzez instrumenty perkusyjne

Rozpoczęcie nauki muzyki poprzez perkusję to bardzo przyjemny sposób na rozpoczęcie nauki. Ale nie wystarczy tylko uderzać w wybrany instrument w odpowiednim rytmie, czy też dać się ponieść improwizacji, improwizując sekwencję rytmiczną.

Rozmieszczenie głośników w domu

Nauka ze słuchu jest stosunkowo łatwa w świecie perkusji, ale znajomość pewnego języka muzycznego jest o wiele ciekawsza. Będziesz mógł uczestniczyć w małych grupach rytmicznych, być częścią zespołów instrumentalnych i/lub wokalnych, a nawet wykonywać małe utwory łącząc różne opcje.

Opanowanie instrumentów perkusyjnych wiąże się również z posiadaniem dobrej techniki. W zależności od instrumentu perkusyjnego na którym gramy, ruchy będą się zmieniać, będzie używana określona część ręki lub ruch będzie inicjowany w określony sposób. W tym miejscu musimy podkreślić, jak ważne jest, aby robić to dobrze, aby nie nabawić się kontuzji i nie zużywać więcej energii niż to konieczne, aby nie przemęczać się i uniknąć kontuzji.

Innym ważnym aspektem podczas gry na instrumentach perkusyjnych jest znaczenie przestrzegania tempa. Innymi słowy, nie chodzi tylko o utrzymanie rytmu, ale o utrzymanie stałej prędkości. Jest to szczególnie ważne, gdy gra się z innymi ludźmi. Łatwo jest się podekscytować i przyspieszyć, gdy coś idzie dobrze lub bardzo nam się podoba, a także zwolnić w bardziej skomplikowanych fragmentach. Dobrym sposobem na opanowanie tego aspektu jest ćwiczenie z metronomem. W ten sposób będziemy wiedzieć, czy rzeczywiście utrzymujemy tempo, czy nie i które momenty są najbardziej krytyczne.

A skoro mowa o ćwiczeniu, ostatnia wskazówka, którą należy wziąć pod uwag, dotyczy właśnie tego, jak ważne jest bycie konsekwentnym w praktyce. Wejście w świat muzyki jest stosunkowo łatwe, szczególnie w przypadku instrumentów perkusyjnych, ale zawsze pojawiają się trudności. Ćwiczenie, ćwiczenie i jeszcze raz ćwiczenie, aż je pokonasz jest kluczem do zostania dobrym perkusistą.